Někdo zadarmo, jiný za miliardy

Představte si, že se jdete projít do parku. U vchodu ale stojí hlídač a řekne vám, že se tady můžete procházet jen za poplatek. Ostatním kolem vás ale hlídač pokyne, popřeje jim pěkné odpoledne a pustí je zadarmo. Přijde vám to fér? A jak to souvisí s novelou telekomunikačního zákona?

Chystaná problematická novela telekomunikačního zákona mimo jiné obsahuje ustanovení, které zajišťuje přidělení vysílacích kmitočtů Českým Radiokomunikacím (ČRa) a firmě Digital Broadcasting (DB) bezplatně do roku 2030.

Zatímco tyto soukromé společnosti dostanou možnost využívat vysílací kmitočty zadarmo, mobilní operátoři za využívání kmitočtů musí platit. Někdo tedy po parku může pobíhat zdarma a jiný by za procházku v něm měl platit?

Připraví stát sám sebe o 11 miliard?!

A třešnička na závěr? Tím, že stát poskytne soukromým společnostem České Radiokomunikace (ČRa) a Digital Broadcasting (DB) vysílací kmitočty na devět let zdarma, zatímco mobilním operátorům stát spektrum prodává v dražbách, se připraví podle ČASO minimálně o 11 miliard korun!